Strona główna

Kosiarki samojezdne

Glebogryzarka separacyjna do ciągnika jednoosiowego

Firma Carbogreen stworzyła dwie małe glebogryzarki separacyjne, które powstały z myślą o użytkowanikach ciagników jednoosiowych. Model MINIMOT 064 ma mninimalne zapotrzebowanie 10KM, a model MINIMOT 080 potrzebuje przynajmniej 12KM. Glebogryzarki te są ważą ok.120kg, co oznacza, że są trzy, cztery razy cięższe od tradycyjnuch glebogryzarek do ciagników jednoosiowych. Do pracy Minimotem potrzebny jest jest system obciążników, które balansują ciężar glebagryzarki, dzięki temu bardzo łatwo można sterować taką maszyną pomimo, że waga takiego zestawu wynosi nawet ok.400kg.

Glebogryzarka separacyjna Carbogreen jako jedna z niewielu na rynku ma centralną przekładnię. Czyli jest bezpośrednio montowana na WOM ciągnika. To rozwiązanie techniczne powoduje, że maszyna całkowicie wykorzytuje moc ciągnika. Może prcaować na dużą trudniejszym terenie niż maszyna z przekładną i bocznym napędem poprzez łańcuch. Przekładnia minimota ma przekładnię z wolnym kołem, która zapewnia bezpieczeństwo ciągnikowi i maszynie.

 Ciągnik jednoosiowy wraz z Minimotem to najczęściej sprzedawany przez nas zestaw do zakładania ogrodów. Naszymi odbiorcami tego typu sprzętu są zarówno duże firmy zajmujące się kształtowaniem i projaktowaniem terenów zielonych jak i małe rodzinne firmy od lat zajmujące się zakładaniem ogrodów. Maszyna taka bardzo ułatwia i przyspiesza pracę, a do jej obsługi potrzebna jest zaledwie jedna osoba, która niemal w pojedynkę jest w stanie przygotować teren.

W maszej ofercie znajdują się też glebogryzarki innych włoskich producentów. Możemy np zaoferować glebogryzarkę separacyjną lekką ważacą 80kg (dla przykładu sama glebogryzarka tradycyjna w Golodni waży ok 60kg) Taka lekka maszyna będzie o ponad 30 procent tańsza, ale nie będzie pracowała na każdej glebie tak jak maszyna Minimot Carbogreen.  Lekką maszynę można podpiąż już pod ciągnik o mocy 8KM

DANE TECHNICZNE
Model Szer. robocza (mm) Szer. maszyny (mm) Całkowita długość (mm) Regulacja głębokości Ilość noży Ilość zębów na wale WOM (obr./min) Zapotrzebowanie mocy (KM) Waga (kg)
Minimot 064 640 800 1000 stała 8+8 16 540/900 8 - 12 105
Minimot 080 800 950 1000 stała 10+10 20 540/900 12 - 18 125

W ofercie posiadamy też